IPL

Cennik:

Nowoczesne zabiegi z użyciem impulsowego źródła światła. Wiązka tych promieni jest rozproszona i ma zróżnicowaną długość dzięki czemu dociera na różne głębokości skóry oraz działa wielokierunkowo. Miedzy innymi usuwa plamki skórne, zmarszczki, włoski i zaczerwienienia oraz stymuluje wytwarzanie kolagenu.

  • Fotoodmładzanie

Zabieg polegający na odmłodzeniu skóry przy pomocy światła. Dzięki zabiegowi dochodzi do skracania i przebudowywania włókien kolagenowych. Skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają zmarszczki.

Fotoodmładzanie nie tylko poprawia wygląd skóry ale również leczy ja. W sposób kompleksowy likwidowane są objawy starzenia się skory: zmiany naczyniowe, nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe.

Wskazania 
- teleangiektazje;
- trądzik różowaty;
- rumień;
- posłoneczne zmiany pigmentowe;
- piegi;
- przebarwienia potrądzikowe;
- płytkie zmarszczki;
- zmiany sprężystości skóry;
- rozszerzone pory
- niejednorodny koloryt skóry.

  • Fotoepilacja

Zabieg oparty jest na zjawisku fototermolizy, polegającym na przenikaniu światła lasera przez skórę i absorbowaniu go przez melaninę. Wówczas energia świetlna zamieniania jest na energię cieplną, która powoduje zniszczenie opuszki włosa i koagulację naczyń krwionośnych odżywiających macierz włosa.

Po jednorazowym zabiegu obserwuje się utrate wlosow 10-30% co jest zależne od fazy wzrostu włosa, dlatego wymagane jest przeprowadzenie serii zabiegów w odstępach czasowych co 4-8 tyg. Należy pamiętać, iż włosy nie rosną równocześnie. Te, które znajdują się w fazie wzrostu (anagen) reagują na laser, natomiast pozostałe włosy w fazie uśpienia (katagen, telogen) nie są trwale zniszczone przez światło lasera.Powoduje to, iż należy wykonać minimalnie 4 zabiegi, co pozwoli na znaczną redukcję liczby włosów.Zazwyczaj po 4 zabiegach obserwuje się dużą redukcję owłosienia, a ok. 80% osób potrzebuje od 4-6 zabiegów. Uzależnione jest to od wieku, organizmu, rodzaju włosów, części ciała (np. depilacja laserowa okolic bikini, nóg, pach) itp. Po zakończonej serii zabiegów trwale zniszczonych jest ok. 80-90% włosów, a pozostałe to włosy delikatne, właściwie niewidoczne.

  • Zamykanie naczynek

Energia świetlna emitowana z lasera lub IPL jest pochłaniana przez czerwony barwnik (hemoglobinę), krew ulega koagulacji (ścina się) lub odparowuje, na skutek tego naczynie krwionośne zostaje zniszczone od wewnątrz. Proces ten nazywany jest fototermolizą selektywną (kontrolowane oparzenie). Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu.
Aby zamknąć popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 2 do 5 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy, zależy to od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia. Jeśli naczynko było duże lub zabiegowi poddana została duża powierzchnia, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk albo rumień, który schodzi w ciągu kilku godzin lub dni.

  • Usuwanie przebarwień

W trakcie wykonywania zabiegu światło wybiórczo pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując ich zniszczenie. Po zabiegu zmiana barwnikowa ulega ściemnieniu a następnie stopniowemu złuszczeniu i zanikowi. Najlepsze efekty uzyskuje po serii od 2 do 5 zabiegów w odstępach co 3-6 tygodni.

  • Leczenie trądziku

Początek trądziku to często pojawienie się zaskornikow w skorze, nieprofesjonalne wyciskanie może spowodować rozerwanie zamkniętego zaskórnika pod skora, w wyniku czego zawartość wydostaje się do otaczających tkanek i następuje rozszerzenie stanu zapalnego.

Celem zabiegu jest zwalczanie bakterii powodujących stan zapalny oraz zmniejszenie wielkości i wydajności gruczołów łojowych. Przed zabiegiem niezbędne jest gruntowne oczyszczenie skóry, następnie wykonuje się zabiegi laserowe w 3 seriach.

Intensywne światło IPL bez uszkadzania skóry, przenika przez nią i jest absorbowane przez hemoglobinę (rozszerzone naczynia, rumień) lub melaninę (przebarwienia). Światło IPL pobudza komórki wskutek czego skóra rozpoczyna swój naturalny proces leczenia.

Zabiegi skracają i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają drobne zmarszczki. Zabiegi nie są długie i męczące, można po nich powrócić do normalnego trybu życia.